SYG Sygnalizator optyczno-akustyczny

159,00 zł
Netto 2-3 dni robocze

Sygnalizatory serii SYG przeznaczone są do współpracy z urządzeniami detekcji gazów w garażach zamkniętych COMAG i ELPEG – jako uzupełnienie instalacji ostrzegającej przed niebezpieczeństwem wykonywanej z użyciem tablic ostrzegawczych TA. Sygnalizatory dostępne są w dwóch wersjach: zasilanej 12 VDC lub 230 VAC

napięcie zasilania
Liczba

Obudowa sygnalizatora zapewnia wysoką odporność na silne udary mechaniczne i działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Konstrukcja obudowy oraz jej wykonanie umożliwia instalację zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz monitorowanych pomieszczeń oraz gwarantuje estetyczny wygląd sygnalizatora w ciągu długoletniego okresu eksploatacji oraz odpowiedni poziom jego zabezpieczenia antysabotażowego. Zewnętrzna pokrywa, ze względu na dużą powierzchnię, pozwala na umieszczenie na niej napisu ostrzegawczego lub informacyjnego.

Zasada działania i budowa urządzenia:

Źródłem sygnału akustycznego jest przetwornik piezoelektryczny generujący pulsacyjny i modulowany dźwięk o wysokiej głośności. Układ sterujący przetwornika umożliwia dwustopniową regulację natężenia dźwięku. Źródłem sygnału optycznego są diody świecące LED o bardzo wysokiej luminancji. Diody podzielone są na dwie sekcje, dzięki czemu uszkodzenie diody jednej sekcji nie zakłóca pracy diod drugiej sekcji. Sygnalizator SYG zabezpieczony jest przed zmianą polaryzacji napięć sterujących oraz ich nadmiernym chwilowym wzrostem. Zasilacz sygnalizatora posiada zabezpieczenie przeciw przepięciowe i nadprądowe.

SYG-12

SYG-230

Montaż i podłączenie:

Ze względu na przeznaczenie, sygnalizator należy montować w miejscu dobrze widocznym dla użytkowników, ale niezbyt łatwo dostępnym dla osób niepowołanych. Montaż podstawy sygnalizatora należy przeprowadzić na płaskim, równym podłożu przy pomocy wkrętów i kołków rozporowych oraz czterech owalnych otworów rozmieszczonych na obwodzie obudowy. Do wprowadzenia przewodu do wewnątrz służy okrągły otwór na środku podstawy przy pokrywie chroniącej układ elektroniczny. Pozycja montażowa dowolna. W celu uniknięcia utrudnień przy zakładaniu pokrywy sygnalizatora, zaleca się montować podstawę w odległości nie mniejszej niż 5 cm od sufitu lub innych przeszkód nad sygnalizatorem.

Dane techniczne SYG-12  Dane techniczne SYG-230
Napięcie wejściowe 10,5 – 13,8 V DC 
Maks. pobór prądu 90mA 
Maks. pobór mocy 1,1W 
Natężenie dźwięku z odl. 30cm ok. 103 -110 dB
Obudowa – stopień ochrony IP 54
Temperatura pracy -25°C ... +60°C
Wymiary (dł. x szer. x gł.) 310 x 183 x 75 mm 
Waga 0,70 kg

 

Napięcie wejściowe 230VAC 50-60Hz
Napięcie wyjściowe - 12V DC
Wydajność prądowa - 165mA
Moc maksymalna - 2W
Maks. pobór prądu 90mA 
Maks. pobór mocy 1,1W 
Stabilizacja napięcia wyjściowego - TAK
Liczba wyjść zasilających - 2
Natężenie dźwięku z odl. 30cm ok. 103 -110 dB
Obudowa – stopień ochrony IP 54
Temperatura pracy -25°C ... +60°C
Wymiary (dł. x szer. x gł.) 310 x 183 x 75 mm 
Waga 1,2 kg

 
SYG-230